امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

راه های مناسب برای تمرکز کردن روی درس خواندن

راه های مناسب برای تمرکز کردن روی درس خواندن

با توجه به اینکه به روز های امتحان نزدیک هستیم و یکی از مشکلات روزهای امتحان عدم تمرکز روی درس هنگام درس خواندن است در این مطلب برای کاربران سایت راه های مناسب برای تمرکز کردن روی درس خواندن را آماده کرده و همچنین برای شما در این پست قرار داده ایم ه امیدواریم مورد پسند شما قرار بگیرد.در این پست سایت راه هایی که میتوانید بر روی درس خواندن تمرکز کنید گفته شده است و همچنین برای هر راه توضیح داده شده است که شما میتوانید برای دیدن راه های جدید برای تمرکز کردن روی درس خواندن به ادامه این پست سایت تفریحی اچ فان مراجعه کرده و روش های مناسب برای تمرکز کردن روی درس خواندن را از سایت مشاهده بکنید که امیدواریم برای شما مفید واقع بگردد.

 

راه های مناسب برای تمرکز کردن روی درس خواندن

 

 

۱ – رغبت ایجاد کنید :

درباره مطلبی که میخواهید بخوانید ارائه اطلاعاتی پیدا کنید که موجب انگیزه برای شما جهت خواند آن مطلب بشود.

 

۲ – برای زمان خواند درس زمان تایین کنید :

می توانید زمان خواندن درس را با توجه به کارهای ضروری و همچنین غیر ضروری که دارید و تایین کنید و بین زمان خواندن وقت استراحت نیز تایین کنید.

 

۳ – مکان خواند درس را تایین کنید :

مکان برای خواندن درس بهتر است تایین شده باشد زیرا هنگامی که در آن مکان باشید میدانید آنجا برای درس خواندن شماست و آن مکان بهتر است از نور کافی و همچنین به هم ریخته نباشد.

 

۴ – با خود جمله تاکیدی را تکرار کنید :

کسی که درس میخواند لازم است که با خود بگوید الان زمان خواندن درس است و نه اینکه به مطلبی دیگر فکر بکند و همچنین اینکار میتواند تا چند بار تکرار بشود.

 

۵ – خواند درس به صورت اجمالی :

ذهن انسان این قابلیت را دارا است که در یک زمان به چند موضوع فکر بکند و بهتر است برای جلوگیری از اینکار در هنگام درس خواندن از روی درس سریع خواندن انجام بشود تا از فکر کردن به موضوعات مختلف جلوگیری بشود.

 

۶ – انرژی را هنگام درس خواندن تقسیم بکنید :

موضوعاتی که در درس شما سخت و دشوار است بگذارید هنگامی که انرژی زیادی دارید بخوانید

 

۷ – زیر مطالب مهم خط بکشید

 

۸ – از مطالب نکته برداری و یاداشت برداری بکنید

 

 

سایت تفریحی اچ فان

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه