امروز : شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

آموزش کامل نصب ویندوز 7 به صورت تصویری

آموزش کامل نصب ویندوز 7 به صورت تصویری

در این پست سایت برای کاربران سایت تفریحی اچ فان آموزش کامل نصب ویندوز ۷ به صورت تصویری را آماده کرده و برای شما قرار داده ایم که امیدواریم این پست سایت مورد پسند شما قرار بگیرد.ویندوز ۷ گفته شده است که محبوبترین ویندوز و همچنین پر طرفدارترین ویندوز مایکروسافت است که بعد از شکست ویندوز ویستا از شرکت مایکروسافت ارائه شد و توانست خواسته کاربران را به صورت کامل بروارده بکند البته باید در ادامه گفت که بعد از ویندوز ۷ ویندوز ۸ نیز از شرکت مایکروسافت ارائه شد که این ویندوز نیز به شکست خورد و نتوانست مانند ویندوز ۷ به فروش برسد.شما میتوانید برای خواندن این آموزش جهت نصب ویندوز ۷ به ادامه پست این مطلب سایت مراجعه بکنید.

 

آموزش کامل نصب ویندوز ۷ به صورت تصویری

 

۱ - در مرحله اول شما باید دی وی دی ویندوز ۷ که میخواهید آن را تصب کنید داخل دی وی دی رام رایانه خود بگذارید و سپس و منتظر بوت شدن دی وی دی در رایانه بمانید و بعد از آن در مرحله نخست نصب شما با تصویر زیر روبرو میشوید که در این مرحله از نصب ویندوز شما لازم نیست کاری را انجام بدهید و باید صبر کنید تا مرحله بعد از نصب ویندوز اجرا بشود.

 

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۲ - در این مرحله از نصب شما با تنظیمات انتخاب زبان ویندوز است که بهتر است آن را تغییر ندهید و بگذارید روی همین حالت پیشفرض که هست بماند روی دکمه next کلیک بکنید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۳ - در مرحله بعدی شما با تصویر زیر مواجه خواهید شد که شما باید در این مرحله بر روی دکمه Install Now کلیک کنید.تا به مرحله بعد نصب ویندوز بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۴ - در این مرحله از نصب ویندوز ۷ باید شما تیک I accept the license terms را برای ادامه نصب بگذارید که این تیک به این معنا است که شما قوانین مایکروسافت را پذیرفته اید و میخواهید نصب ویندوز را ادمه بدهید و سپس بر روی دکمه next کلیک کنید.تا به مرحله بعد نصب ویندوز بروید

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۵ - در این مرحله شما باید نوع نصب شدن ویندوز ۷ را تایین کنید که اگر شما میخواهید ویندوز ۷ خود را آپگرید کنید گزینه اول یعنی Upgrade را بزنید که این گزینه پیشنهاد نمیشود و اگر شما میخواهید ویندوز ۷ را از اول به صورت کامل نصب بشود گزینه دوم یعنی Custom Advanced کلیک کنید که در تصویر نیز مشخص شده است و ما نیز این گزینه را برای نصب ویندوز توصیه میکنیم

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۶ - در این مرحله از نصب ویندوز شما باید در این بخش درایوی که میخواهید بر روی آن نصب ویندوز انجام بدهید را انتخاب بکنید و بهتر است برای نصب ویندوز از درایو c استفاده بکنید.برای اینکه ویندوز را نصب کنید باید ابتدا درایوی که میخواهید در آن ویندوز نصب شود را فرمت بکنید که برای اینکار شما باید Drive options advanced کلیک کنید و در مرحله بعد بر روی گزینه Format کنید تا درایو مورد نظر فرمت شود و بعد از آن بر روی Next کلیک کرده تا به مرحله بعد نصب بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۷ - در این مرحله از نصب ویندوز ۷ که در تصویر زیر نیز مشخص شده است نصب ویندوز شما شروع شده است و شما لازم نیست کاری را انجام بدهید منتظر بمانید تا این مرحله از نصب پایان پیدا بکند.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۸ - بعد از اینکه مرحله قبل نصب ویندوز ۷ پایان پیدا کرد با تصویر زیر روبرو خواهید شد که بعد از گذشت چند ثانیه که مشخص شده است رایانه شما ریستار میشود.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۹ - بعد از اینکه ویندوز ریستارت شد پیشنهاد میکنیم بوت ویندوز را به حالت قبلی یعنی ار روی دی وی دی رام بر روی هاردیسک باز بگردانید تا نصب ویندوز بر روی هارد ادامه پیدا بکند.بعد از اینکه رایانه بالا آمد شما تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۰ - بعد از مرحله تصویر بالا یا تصویر زیر روبرو خواهید شد که شما باید در قسمت Type a User Name یک نام وارد بکنید مثلا میتوانید نام خودتان را وارد بکنید و در قسمت Type Computer Name شما باید یک نام برای رایانه خود انتخاب بکنید مثلا میتوانید نام خانوادگی خود را نیز در این بخش وارد کنید.و بعد از آن بر روی Next کلیک کرده تا به مرحله بعد نصب بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۱ - بعد از مرحله تصویر قبل به تصویر زیر میرسید که در این قسمت شما میتوانید در قسمت اول که Type Password رمز بر روی رایانه خود بگذارید و سپس در قسمت Repeat Password باید تکرار رمز قسمت اول را بنویسید و در قسمت بعدی یعنی Type Password Hint میتوانید چیزی بنویسید که در صورتی که شما رمزتان را فراموش کردید این قسمت که نوشته اید شما را به یاداوری این رمز کمک بکند.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۲ - در این مرحله همانطور که در کادر قرمز رتگ هم مشخص شده است بر روی گزینه Use recommended settings کلیک کنید تا به مرحله بعد نصب بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۳ –  در این بخش از نصب ویندوز ۷ شما باید منطقه زمانی که در آن هستید را مشخص بکنید که شما میتوانید روی کادر مشخص شده قرمز رنگ در بخش Time Zone کلیک کرده و Tehranرا پیدا کنید و روی آن کلیک کنید بعد از آن بر روی Next کلیک کرده تا به مرحله بعد نصب بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۴ - در این قسمت از نصب ویندوز ۷ شما باید مکانی را که ویندوزتان نصب می شود را مشخص کنید  که اگر ویندوز روی سیستم خانگی قرار است باشد و یا همچنین لپ تاپی که قرار است این لپتاپ در خانه مورد استفاده قرار بگیرد شما باید گزینه اول Home Network را انتخاب کنید ولی اگر ویندوز روی سیستم یا لپ تاپی که به اینترنت محل کار شما قرار است وصل بشود را نصب می کنید شما باید گزینه دوم یا Work Network که نام آن است را انتخاب کنید و یا اگر ویندوز به اینترنت مکان های عمومی مانند فرودگاه و یا بیمارستان و … است شما باید گزینه سوم یا Public Network را انتخاب کنید.تا به مرحله بعد نصب ویندوز ۷ بروید.

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

۱۵ - هنگامی که تصویر زیر را مشاهده کردید نصب ویندوز شما پایان یافته است و بعد از اینکه ویندوز ریستارت شد ویندوز شما آماده خواهد بود

آموزش کامل تصویری نصب ویندوز 7

سایت تفریحی اچ فان

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه