امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۳ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

پیش‌بینی زمان مرگ با سنجش سرعت ضربان قلب

اخبار,اخبار علمی,ضربان قلب

به گفته محققان دانشکده پزشکی دانشگاه چینگدائو، ضربان قلب در زمان استراحت می‌تواند به عنوان یک آزمایش مرگ برای پیش‌بینی زمان آن طی دو دهه آینده استفاده شود.

دانشمندان چینی دریافته‌اند که خطر مرگ ناشی از بیماری با هر ۱۰ ضربان اضافه‌تر قلب در دقیقه تا ۹ برابر افزایش پیدا می‌کند.

 

اگرچه پزشکان از چندی قبل می‌دانستند که افراد با ضربان قلب پائین‌تر در زمان استراحت از سلامت بهتری برخوردارند. این نخستین بار است که خطر آن اندازه‌گیری شده است.افرادی که ضربان قلب در حال استراحت آن‌ها ۸۰ ضربه در دقیقه است، ۴۵ درصد بیشتر از افراد دارای ضربان ۴۵ ضربه در دقیقه احتمال دارد که طی ۲۰ سال آینده به هر دلیل فوت کنند.ضربان قلب در حال استراحت در اکثر مردم بین ۶۰ تا ۱۰۰ ضربه در دقیقه است اما قلب ورزشکاران حرفه‌ای حدود ۴۰ بار در دقیقه می‌تپد.محققان دریافتند که خطر مرگ در نتیجه هر بیماری یا ناخوشی با افزایش ۱۰ تایی ضربان قلب تا ۹ درصد بیشتر می‌شود. شانس ابتلا به یک حمله یا سکته قلبی مرگبار تا هشت درصد افزایش می‌یابد.محققان برای بررسی ارتباط بین ضربان قلب و مرگ، ۴۶ پژوهش را که شامل بیش از ۱٫۲ میلیون نفر بود برای میانگین ۲۱ سال مورد ارزیابی قرار دادند تنها نیمی از این افراد زیر ۵۰ سال سن داشتند. در آن زمان، ۷۸ هزار و ۳۴۹ مرگ ثبت شده بود که ۲۵ هزار و ۸۰۰ مورد آن در نتیجه مشکلات قلبی بود.محققان یک افزایش خطی در ضربان قلب در زمان استراحت و مرگ پیدا کردند. زمانی که ضربان قلب به ۹۰ ضربه در دقیقه می‌رسید، خطر مرگ زودهنگام دو برابر می‌شد.به گفته آن‌ها، از اطلاعات ضربان قلب در شب‌ هنگام و زمان استراحت می‌توان برای ایحاد الگوریتمی استفاده کرد که هر دو فاکتور ضربان قلب و خطر بیماری قلبی را برای کمک به پزشکان در استفاده از آن برای کاربردهای کلینیکی در نظر می‌گیرد.این تحقیق در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است.

 

 اخبار علمی – ایسنا

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه