امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

پرونده تجاوز کارگردان مشهور به دختر 13 ساله بسته شد!

اخبار,اخبار فرهنگی,رومن پولانسکی

پس از سال‏ها حاشیه و فرار از مجازاتِ «رومن پولانسکی»، پرونده تجاوز این فیلمساز مشهور به دختری ۱۳ ساله به نفع پولانسکی خاتمه پیدا کرد.

رومن پولانسکی تبرعه شددادگاه کراکوف لهستان اعلام کرد که رومن پولانسکی را به آمریکا تحویل نمی‏دهد و جلسه‏ ای هم برای تجدید نظر در حکم این کارگردان صاحب‌نام برگزار نخواهد کرد.  دادستان لهستان با صدور بیانیه ‏ای گفت که قوه دادگستری لهستان به رای این دادگاه احترام می‏گذارد.

وی همچنین اذعان کرد امتناع از بازگرداندن پولانسکی، تصمیمی درست بوده و دلیلی برای برگزاری یک دادگاه دیگر وجود ندارد. این رای به معنای خاتمه یافتن پرونده ۴۰ساله پولانسکی و آزادی او برای زندگی و کار کردن او در کشور لهستان است. رومن پولانسکی لهستانی فرانسوی در سال ۱۹۷۷ دختری ۱۳ساله را مورد سوء‏استفاده جنسی قرار داد.

پس از شکایت والدین این نوجوان، ‏ او در دادگاه حاضر و جرمش را پذیرفت. پولانسکی ۴۲ روز را در زندان سپری کرد و سپس در فوریه ۱۹۷۸ به انگلیس و از آن‏جا به فرانسه فرار کرد و هرگز به آمریکا بازنگشت. او پس از محکومیت در دادگاه آمریکا به جرم سوءاستفاده جنسی از نوجوانی به نام «سامانتا گایمر»، به فرانسه که شهروند قانونی آن محسوب می‏شود، گریخت و از سال ۱۹۷۸ در پاریس زندگی می‏کند، چرا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‏شود.اخبار فرهنگی و هنری – ایسنامرتبط با فرهنگ و هنر

حامد بهداد و باران کوثری درخشیدند!

حضور محمدرضا گلزار در آخرین فرمول یک ۲۰۱۵ + تصاویر

۲ عکس از چهره متفاوت نیوشا ضیغمی در فیلم آدم باش!

سلفی بیژن بنفشه خواه با بازیگر آفریقایی

نیکی کریمی از اولین زن فیلمساز ایرانی تقدیر کرد

حمید لولایی با چهره ای متفاوت +عکس

ویشکا آسایش در دهانه آتش فشان +عکس

امین زندگانی از مزاحم همسرش شکایت کرد! + عکس

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه