امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

پارو کردن برف عامل سکته

پارو کردن برف عامل سکته

پارو کردن برف عامل سکته

در طول سال فصل های مختلفی وجود دارد که هر یک از این فصل ها می توانند دارای مزایا و حتی در برخی موارد معایبی برای سلامتی انسان باشند در فصل زمستان که یکی از فصل ها محسوب می شود معمولا هوا سرد است و ممکن است در این فصل برف هم ببارد که شاید تحرکعده ای در مواقع بارش برف بیشتر شود در اینجا می توانید پارو کردن برف عامل سکته مطالعه کنید.

به نظر شما دلیل اصلی سکته هایی که در زمستان رخ می دهد کدام است : پارو کردن برف، یا نفس کشیدن در هوای سرد ؟

یک بررسی در شهر تورنتو نشان داده است ، بیشترین سکته های قلبی در زمستان ، پس ازباریدن برف رخ می دهد نه در سردترین روزهای این فصل . فعالیت قلب شما در زمان پارو کردن برف دو برابر و نیم می شود تا بتواند خون را به دستها و پاهای شما بفرستد زیرا مویرگ ها بیشترین مقاومت را در برابر جریان خون نشان می دهند . اگر در اثر راه رفتن به نفس نفس بیافتید ، قلب شما قدرت این را نخواهد داشت که بتوانید  پاروی پر از برف را به راحتی بلند کنید . ضربان قلب نامنظم می شود و ممکن است دچار سکته قلبی شوید.

برای اینکه احتمال وقوع سکته قلبی را کمتر کرده باشید :

زمانی که برف پارو می کنید ، مقدار کمتری برف را با پارو بلند کنید و  پارو را به بدنتان نزدیک تر نگاه دارید تا انرژی کمتری برای بلند کردن آن صرف کنید. زانوهایتان را هنگام بلند کردن پارو خم کنید و هنگام پرتاب برف پاها را صاف کنید.

منبع:تبیان

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه