امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

ورزش های هوازی مناسب تسکین شدت آسم

ورزش های هوازی مناسب تسکین شدت آسم

ورزش های هوازی مناسب تسکین شدت آسم

تعدادی از متخصصان برای بهبودی برخی از بیماری ها ورزش مناسبی را تجویز می کنند بطور کلی ورزش مناسب به سلامتی عده ای کمک زیادی می کنند.آسم نوعی بیماری التهابی است که دارای علائمی می باشد که بطور معمول افراد مبتلا به ایت بیماری دچار تنگی نفس می شوند خس خس کردن و همین طور سرفه کردن نیز می توانند از علائم این بیماری به شما روند در این جا می توانید ورزش های هوازی مناسب تسکین شدت آسم مطالعه کنید.

اچ فان: طبق یک بررسی جدید، فعالیت های بدنی که موجب می شود ضربان قلب بالا برود می تواند به مبتلایان به بیماری آسم کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، در این بررسی محققان بریتانیایی مطالعه ای را بر روی ۴۳ فرد در رده سنی ۵۹-۲۰ سال انجام دادند. این افراد مبتلا به درجات متوسط تا شدیدی از آسم بودند. این افراد به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. در یک گروه از آنها هفته ای دو بار و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه تمرین های تنفسی یوگا انجام می شد و در گروه دیگر علاوه بر این تمرین ها به مدت ۳۵ دقیقه ورزش هوازی بصورت راه رفتن بر روی تردمیل را انجام دادند.

بعد از سه ماه مشاهده شد که در گروهی که از تردمیل استفاده کرده بودند شدت علائم آسم بیشتر کاهش پیدا کرده و کیفیت زندگی آنها بهتر شده بود. در این مطالعه سرعت انقباض مجاری هوایی مبتلایان به آسم در دو گروه بررسی شده و نتایج مطلوب در بهبود این توانایی در افرادی دیده شد که ورزش های هوازی را به صورت استفاده از تردمیل انجام داده بودند.

همچنین مشاهده شد که سطح پروتئین هایی که موجب پاسخ های التهابی می شوند در آنها که ورزش های هوازی انجام داده بودند بیشتر پایین آمده بود. این پروتئین ها نقش اساسی در فعالیت بیماری آسم دارند.

به گفته محققین بسیاری از افراد مبتلا به بیماری آسم فکر می کنند فعالیت بدنی برای آنها مضر بوده و موجب تشدید بیماری آنها می شود ولی این تحقیق نشان داده است که در کنار استفاده از دارو انجام ورزش های هوازی تحت نظر پزشک می تواند به بهبود بیماری آنها کمک کند.

منبع:سلامت نیوز

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه