امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

مواد برخی پوشک خطرناک برای نوزادان پسر

مواد برخی پوشک خطرناک برای نوزادان پسر

مواد برخی پوشک خطرناک برای نوزادان پسر

در حال حاضر با تولید برخی از محصولات جدید تعداد کمتری از افراد از محصولات گذشته استفاد می کنند,در گذشته بیشتر مادران برای بچه های کوچک خود کهنه می گذاشتند اما امروز خیلی ها از پوشک استفاد می کنند که بعضی از پزشگان معتقد هشتند که برخی از پوشک ها دارای ضرر برای کودک پسر هستند در این پست می توانید اینکه مواد برخی پوشک خطرناک برای نوزادان پسر را مطالعه کنید.

فوق تخصص کلیه اطفال گفت: برخی خانواده‌ها کودک را محکم می‌پوشانند و این موجب ضربه‌های مکانیکی در او می‌شود از طرفی مواد جاذب پوشک چسبندگی مجرا را در پی داشته که گاهی نیاز به عمل جراحی دارد.

سیدعباس اسحاق‌حسینی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه تنگی مجرا در پسران یکی از اختلالاتی است که در سال‌های اخیر شایع شده است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد مراجعه کودکان از سن یک ماهگی تا حدود ۱۳ سالگی هستیم که با تنگی مجرای ادرار مواجه هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نوک مجرا، بافتی حساس است که به دلیل ضربه و مواد جاذب برخی پوشک‌ها موجب التهاب و چسبندگی می‌شود.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود برای جلوگیری از ایجاد تنگی مجرا در پسران سن ختنه را بعد از سه ماهگی در نظر بگیرند. اکنون در اتاق‌های زایمان نوزاد را ختنه می‌کنند که از سوی ما توصیه نمی‌شود. از طرفی برخی خانواده‌ها کودک را محکم می‌پوشانند و این موجب ضربه‌های مکانیکی در او می‌شود. از طرفی مواد جاذب پوشک چسبندگی مجرا را در پی داشته که گاهی نیاز به عمل جراحی دارد.

این فوق تخصص کلیه اطفال تصریح کرد: چسبندگی مجرا در روزهای اول با پماد قابل درمان است اما چنانچه بافت ضخیم شود تنها با روش‌های جراحی قابل درمان است.

وی افزود: بنابراین از والدین می‌خواهیم پس از ختنه تا یک ماه نوک مجرای ادرار کودک را چرب نگه دارند و پوشک او را شل ببندند این موجب می‌شود احتمال تنگی مجرا کاهش یابد و چنانچه کودک دچار التهاب شد در نزدیکترین زمان به پزشک مراجعه کند. همچنین رعایت بهداشت ختنه و توجه به نحوه جریان ادرار برای چند ماه ضروری به نظر می‌رسد و چنانچه ادرار کودک سوزنی و با پرش زیاد همراه بود به پزشک مراجعه کنند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه