امروز : شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

مهمترین شاهکار نایب قهرمان المپیک ایران لگدی بود که به وزنه زد/جانشین ایلیا طلا گرفت ،نواب اوت شد!

اخبار,اخبار ورزشی, وزنه برداری

 دسته ۱۰۵ کیلوگرم و نواب نصیر شلال ، شانس ایران بود برای آوردن مدال. کسی که نایب قهرمان المپیک لندن شده بود. او و کادرفنی تیم ملی با انتخاب وزنه های شان در این دسته یک ناکامی بزرگ رقم زدند!

 نواب نصیرشلال وزنه بردار خوزستانی تیم ملی ، در دسته ۱۰۵ روی صحنه رفت. او در رقابت فشرده یک ضرب و در رقابتی که غایب بزرگی مثل ایلیا ایلین داشت ، در یکضرب ششم شد. او از سه حرکتی که داشت ، تنها یک بار توانست وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در رقابت با وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی هم ناکام بود.در این دسته ورزشکارانی از ازبکستان و قزاقستان و ارمنستان به مدال رسیدند.نواب که از سوی ایرانی های حاضر در سالن حسابی تشویق می شد، برای دو ضرب از وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی شروع کرد. وزنه ای که راحت بالا کشید اما در زمان قیچی کمی عجله کرد و وزنه از دستش افتاد تا با لگد به وزنه بکوبد و شاکی باشد. او اما باور داشت که توان وزنه بالاتر دارد. وزنه دومی که برایش انتخاب شد ، ۲۲۳ کیلوگرم بود. وزنه ای که باز هم در مهارش ناکام بود و حسین توکلی که ورزشکارش دو وزنه اولش را انداخته بود ، با خواست مربیانش ، برای حرکت سوم وزنه ۲۲۷ را برایش خواستند!ایران که پیشتر غیر از موفقیت کیانوش رستمی ، توفیقی در این رقابت ها نداشت ، این بار در آستانه حذف نواب که نایب قهرمان المپیک شده بود ، حسین توکلی و همکارانش ریسکی عجیب کردند که یا نواب مدال بگیرد و یا اصلا حذف شود. نصیر شلال حذف شد تا کادرفنی تیم ملی با رکورد حذف ۳ ورزشکار در حرکت دو ضرب ، مسابقاتی ناکام را پشت سر بگذارد و ترس از ناکامی در المپیک برای کاروان ایران بیشتر از قبل شود.

 

در دسته ای که ایلیای سرشناس سال قبل ۲۴۲ کیلوگرم در دوضرب زده بود ، ورزشکار ایرانی برای وزنه معمولی ۲۲۰ کیلوگرم هم ناکام شد. در همین دسته وزنه بردار آذربایجانی از دسته ب بازی ها ۲۲۸ را زده بود و روی سکو قرار گرفت. در این وزن ، ژایچیکوف که جانشین ایلیا شده بود توانست وزنه ۲۳۰ را بالای سر ببرد. دیوید بژانیان روس هم وزنه ۲۳۱ را بالای سر برد . هر دو یک حرکت دیگر هنوز داشتند. ژایچیکوف در مهار ۲۳۳ ، ناکام ماند. او با همین وزنه مدال طلای مجموعش را قطعی کرد در حالی که دو مدال نقره در دو حرکت یک ضرب و دوضرب داشت.دیوید بژانیان روس هم که با ۲۳۱ کیلوگرم به مدال طلای حرکت دوضرب این دسته را داشت ، در حرکت سوم برای گرفتن طلای مجموع وزنه ۲۴۲ را درخواست کرد که تنها ایلیا مهارش کرده است. او رقابتی جانانه با این وزنه انجام داد اما ناکام ماند.پایان رقابت های این دسته تنها افسوس برای ایران را به همراه داشت که قهرمان المپیکش حتی نتوانست ۳۰ امتیاز برای کسب سهمیه تیمی المپیک برای ایران ، موفق باشد. اتفاقی که بی شک علی مرادی را برای آینده و انتخاب کادرفنی المپیکش با سئوال های بسیاری روبرو می کند.

اخبار ورشی  – خبر انلاین  اخبار ورزشی مرتبط

رونالدو همسایه رائول شد

الکس فرگوسن رونالدو را از رئال خارج می‌کند؟

تصاویری از شب فاجعه‌بار رئال، فلسفه تلخ فن‌خال، گل‌زنی زلاتان و شکست تیم دنیزلی!

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه