امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

مسواک زدن مانعی برای سکته قلبی

مسواک زدن مانعی برای سکته قلبی

مسواک زدن مانعی برای سکته قلبی

در دنیا انسان های زیادی وجود دارند که به سلامتی و بهداشت بدن خود توجه می کنند یکی از کارهایی که عده ای انجام می دهند و برای آنها مفید است مسواک زدن به شکل صحیح است تا به وسیله ان بتوانند از دندان های خود مراقبت کنند که در مواقعی مراقبت از دهان باعث افزایش سلامتی فرد می شود و حتی در مواردی انسان را ار برخی بیماری ها حفظ می کنند در اینجا می توانید مسواک زدن مانعی برای سکته قلبی مطالعه کنید.

محققین می گویند: افرادی که جرم های بیشتری در دهان خود داشته باشند، بیشتر در معرض خطر حملات قلبی قرار خواهند گرفت. در نتیجه مسواک زدن از بروز حملات قلبی جلوگیری می کند.

نتایج تحقیقات این محققان نشان می دهد، تعداد باکتری های موجود در دهان بیماران قلبی و کسانی که دچار حملات قلبی شده اند، نسبت به افراد سالم بسیار بیشتر است.

تعدادی از محققین دانشگاه بوفالوی ایالت نیویورک سعی داشتند تا گونه خاصی از باکتری را که منجر به حمله قلبی می شود، کشف کنند.

رابطه قلب با دندان ها

آنان در مطالعاتی که روی بیش از ۳۸۶ زن و مرد مبتلا به حمله قلبی و ۸۴۰ فرد سالم داشته اند دریافتند که افراد بیمار، دو نوع از انواع باکتری را بیشتر از گونه های دیگر آن در دهان خود داشته اند.

پزشکان هنوز به طور دقیق نمی دانند که چگونه باکتری ها، منجر به ابتلا به بیماریهای قلبی در افراد می شوند، ولی مطالعات مکررا رابطه بین بیماری های لثه و امراض قلبی را به اثبات رسانده است.

پزشکان تصریح کرده اند به بهداشت دهان و دندان ها باید بیش از پیش توجه کرد.

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)
ایرنا

منبع:بخش تغذیه و سلامت تبیان

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه