امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

مردم همچنان مشتاق دیدن کماندار زن قهرمان هستند/ گزارش فروش سینمای جهان

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم عطش مبارزه

کتنیس اوردین، دایناسور دوست‌داشتنی و راکی بالبوای پیر به سینماها رونق بخشیدند، در حالی فرانکنشتاین مردم را فراری داد.

همانگونه که انتظار می‌رفت قسمت دوم فیلم «عطش مبارزه، زاغ مقلد» این هفته نیز صدرنشین بی‌چون و چرای جدول فروش سینماها در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان بود. این فیلم در تعطیلات آخر هفته که با اضافه‌شدن تعطیلی شکرگزاری اندکی طولانی‌تر شده بود به فروشی برابر با ۷۵٫۸ میلیون دلار دست یافت. آخرین قسمت از سری فیلم‌های «عطش مبارزه» علیرغم فروش بالا همچنان از قسمت اول «زاغ مقلد» با فروشی بیش از ۸۲ میلیون دلار در مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ عقب‌تر است.

«زاغ مقلد ۲» در سایر نقاط جهان ۶۲ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خود در بازارهای خارجی را به ۲۴۲٫۴ میلیون دلار رساند. این فیلم در مجموع بیش از ۴۴۰ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشته است. رقیب «زاغ مقلد» در بازارهای خارجی «مریخی» بود که در بازار سینمای چین غوغا به پا کرد. «مریخی» با فروشی برابر با ۵۰٫۱ میلیون دلار در سینماهای چین مجموع فروش جهانی خود را به بیش از نیم میلیارد دلار رساند.

«دایناسور خوب» و «کرید» دو فیلم جدید هفته بودند که اکرانشان با اقبال تماشاگران روبه‌رو شد، هرچند که «دایناسور خوب» رکورد فروش پایینی را در مقایسه با سایر محصولات پیکسار به نام خود ثبت کرد. «ویکتور فرانکشتاین» دیگر فیلم تازه‌وارد اکران این هفته بود که برخلاف دو فیلم قبل در گیشه شکست خورد.

«دایناسور خوب» در ۳۷۴۹ سالن سینما در طول پنج روز بیش از ۵۵ میلیون دلار فروخت. ۳۹٫۲ میلیون دلار از فروش انیمیشن جدید پیکسار و دیزنی که امتیاز سینمایی A را از تماشاگران گرفت، مربوط به سه روز پایانی تعطیلات بود. حدود ۸۰ درصد خریداران بلیط این فیلم را خانواده‌ها تشکیل می‌دادند. این انیمیشن در ۳۹ بازار خارجی ۲۸٫۷ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش جهانی خود را به ۸۴ میلیون دلار رساند. «دایناسور خوب» در بریتانیا، مکزیک و فرانسه بیشتر از سایر نقاط جهان فروش داشت.

این نخستین باری است که پیکسار در یک سال دو انیمیشن را روانه بازار سینما می‌کند. «دایناسور خوب» که با هزینه‌ای بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شده، پس از «ظاهر و باطن» دومین انیمیشن این استودیو در سال ۲۰۱۵ است. «ظاهر و باطن» در ماه ژوئن بیش از ۹۰ میلیون دلار در افتتاحیه فروخته بود.

کمپانی‌های متروگلدن مایر و نیولاین این هفته مشت‌زن مشهور و قدیمی دنیای سینما را با فیلم «کرید» به سینما بازگرداندند. این فیلم با کسب امتیاز سینمای A از تماشاگران در ۳۲۸۴ سالن سینما بیش از ۴۲ میلیون دلار فروخت که ۳۰٫۱ میلیون دلار آن مربوط به سه روز پایانی تعطیلات بود. در این فیلم که با هزینه‌ای ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده است مایکل‌ بی.جردن و سیلوستر استالونه بازی می‌کنند. ۶۶ درصد از مخاطبان «کرید» مرد بودند و ۶۲ درصد تماشاگران بالای ۲۵ سال داشتند.

اما بازنده بزرگ این هفته فیلم «ویکتور فرانکنشتاین» به کارگردانی پل گوگان بود که با فروش پائین‌تر از انتظار خود حتی در جمع ۱۰ فیلم پرفروش هفته نیز جایی نداشت. این محصول ۴۰ میلیون دلاری کمپانی فاکس با فروشی برابر ۳٫۴ میلیون دلار در ۲۷۹۷ سالن سینما جایگاهی بهتر از ۱۲ در جدول فروش نداشت. البته ۲٫۴ میلیون دلار این مبلغ از فروش سه روز آخر هفته به دست آمده است. این یکی از بدترین افتتاحیه‌ها برای فیلم با توزیع گسترده از یک استودیو فیلم سازی بزرگ است. این فیلم با بازی جیمز مک‌آووی در نقش دکتر فرانکنشتاین در بازارهای خارجی اوضاع بهتری داشت و در ۲۴ بازار ۱۰ میلیون دلار فروخت که ۲ میلیون دلار آن از سینماهای روسیه به دست آمد.

اطلاعات جدول زیر مربوط به فروش فیلم‌ها در سینماهای آمریکا شمالی از ۲۷ تا ۲۹ نوامبر است.

 

ردیف

نام فیلم

تعداد سالن‌های سینما

هفته اکران

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلار

۱

عطش مبارزه، زاغ مقلد قسمت دوم

۴۱۷۵

۲

۵۱٫۶

۱۹۸٫۳

۲

دایناسور خوب

۳۷۴۹

۱

۳۹٫۲

۵۵٫۵

۳

کرید

۳۴۰۴

۱

۳۰٫۱

۴۲٫۶

۴

اسپکتر

۲۹۴۰

۴

۱۲٫۸

۱۷۶

۵

فیلم پیناتس

۳۰۸۹

۴

۹٫۷

۱۱۶٫۷

۶

شب قبل

۲۹۶۰

۲

۸٫۲

۲۴٫۱

۷

راز درون چشم‌هایشان

۲۳۹۲

۲

۴٫۵

۱۴

۸

افشاگر

۸۹۷

۴

۴٫۴۹

۱۲٫۳

۹

بروکلین

۸۴۵

۴

۳٫۸

۷٫۲

۱۰

مریخی

۱۴۲۰

۹

۳٫۳

۲۱۸٫۶

 

اخبار فرهنگی – خبرآنلاینمرتبط با فرهنگ و هنر

این فیلم “راحت الحلقوم” نیست

تعریف موحد از شجریان در نکوداشت شمس تبریزی

پریناز ایزدیار از زندگی خصوصی‌اش می‌گوید

حامد بهداد و باران کوثری درخشیدند!

پرونده تجاوز کارگردان مشهور به دختر ۱۳ ساله بسته شد!

حضور محمدرضا گلزار در آخرین فرمول یک ۲۰۱۵ + تصاویر

۲ عکس از چهره متفاوت نیوشا ضیغمی در فیلم آدم باش!

سلفی بیژن بنفشه خواه با بازیگر آفریقایی

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه