امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

عواقب کپی خوانی رضا صادقی!!

اخبار,اخبار فرهنگی,رضا صادقی

رضا صادقی گفت: «امروز صبح که از خواب بیدار شدم، با پیام یکی از دوستانم مواجه و متوجه شدم استادی که منت بزرگی سر من دارند، حرف‌هایی را به من نسبت داده‌اند.

رضا صادقی ترانه “اردلان سرافراز” را خواند«رضا صادقی» خواننده بنام موسیقی پاپ کشورمان که «شب یلدا» نخستین آلبوم اینترنتی‌ اش را با عنوان «شب بارونی» منتشر و در دسترس مخاطبین قرار خواهد داد، طی روزهای گذشته با انتشار تک قطعه ای بی کیفیت در سایت هایی اینترنتی که بازخوانی یکی از قطعات خاطره انگیز قدیمی با صدای وی است، درگیر حاشیه هایی شده است.

رضا صادقی که در تدارک آماده‌سازی آلبوم «شب بارانی» جهت انتشار است، هر روز از طریق کانال شخصی‌اش در «تلگرام» با دوستدارانش در ارتباط است و طی روزهای گذشته نیز قطعاتی قدیمی و خاطره‌انگیز را به صورت دلی با گیتار نواخته و در کانالش با هواداران خود به اشتراک گذاشته که پس از این نیز برخی سایت های دانلود موسیقی به صورت گسترده اقدام به انتشار یکی از این قطعات با عنوان «سوغاتی» با ترانه‌ای از «اردلان سرفراز» نموده اند که به همین جهت نیز سوء تفاهم هایی برای صاحبان اصلی اثر به وجود آمده که در پی آن صادقی با انتشار یادداشتی به این حاشیه ها توضیح داد.

رضا صادقی گفت: «امروز صبح که از خواب بیدار شدم، با پیام یکی از دوستانم مواجه و متوجه شدم استادی که منت بزرگی سر من دارند، حرف‌هایی را به من نسبت داده‌اند. بعضی از قطعات، خاطره‌ساز هستند و آدم با آنها بزرگ می‌شود، زندگی می‌کند و من هم قطعاً از این قضیه مستثنی نیستم. من هم با آهنگ‌هایی زندگی کرده، بزرگ و عاشق شده‌ام و گریه کرده‌ام. شنیدم که استاد «سرفراز» من را سارق دانسته‌اند که درباره این حرف‌شان توضیحی دارم.

اگر من کار «سوغاتی» را به طور حرفه‌ای خوانده بودم، حرف ایشان کاملاً درست بود. حتی این اتفاق برای من هم افتاده و می‌دانم که چه‌قدر ناراحت‌کننده است. اما حس می‌کنم که به استاد سرفراز عزیز اطلاع‌رسانی غلط شده است. متأسفانه بعضی از سایت‌ها خواندن آهنگ «سوغاتی» من را که به صورت زمزمه‌وار در تلگرام فرستاده شده، به عنوان کار جدید من معرفی کرده‌اند.

 

بهتر است بگویم که شب‌ها کار من گرفتن ساز به دستم و خواندن آهنگ‌های خاطره‌ساز قدیمی است که با رکوردر ضبط می‌کنم و برای مخاطبانم می‌فرستم. برای من فقط در این جریان، مدل صحبت جناب «اردلان سرفراز» خیلی عجیب بود. اما ایشان استاد عزیزی هستند و من جلوی ایشان سرم پایین است. البته که این مدل حرف زدن یک استاد بزرگ در موردم برای من یک افتخار محسوب می‌شود، اما باید بگویم این کار من فقط خواندن یک بخش از قطعه بود و نه کل ترانه.

ای کاش بزرگان ما کمی بزرگانانه‌تر [بزرگوارانه‌تر] به این ماجرا نگاه کنند. اما باز هم اگر این موضوع خاطر ایشان را رنجانده، از ایشان عذر می‌خواهم. بماند که در شأن چنین بزرگانی نیست که این‌طور صحبت کنند. این بزرگان نباید از بزرگی کم بشوند، چون آن وقت کسانی مثل من که نوپای جهان موسیقی هستیم، شکسته می‌شویم. دوستان عزیزم! باز هم از این زمزمه‌ها تقدیم‌تان می‌کنم و باز هم می‌گویم که این کار را هر کسی می تواند انجام بدهد و لازم نیست که حتمأ موزیسین و یا خواننده باشد. با آرزوی سلامتی برای همه شما، حتی برای بزرگ‌مردی چون اردلان سرفراز.»اخبار فرهنگی – موسیقی ایرانیان، سیمرغمرتبط با فرهنگ و هنر

تفاوت چهره کودکی و ۳۵ سالگی نیوشا ضیغمی

واکنش علیرضا امیرقاسمی مجری طپش به دیسکو رفتن با الهام چرخنده و همسرش

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه