امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

عدم کنترل استرس باعث افزایش التهاب می شود

عدم کنترل استرس باعث افزایش التهاب می شود

عدم کنترل استرس باعث افزایش التهاب می شود

افراد زیادی در دنیا وجود دارند که در مواردی مثل ترس و یا امتحان داشتن و یا اینکه در انتخاب بزرگ زندگیشان دچار استرس می شوند اما عده ای دارای استرس زیاد هستند و در کوچکترین اتفاق و یا حتی بدون دلیل هم دچار استرس می شود که برخی به این عزیزان هشدار داده اند در اینجا می خواهیم به اینکه عدم کنترل استرس باعث افزایش التهاب می شود بپردازیم.

اچ فان :پژوهش محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد، بزرگسالانی که هنگام رویارویی با کوچکترین موارد استرس‌ زای زندگی نمی‌توانند حالاتی نظیر خوشرویی و آرامش خود را حفظ کنند، سطوح بالایی از التهاب را از خود نشان می‌دهند که پیامدهای طولانی مدت آن می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه اصفهان، واکنش‌های التهابی، گوشه‌ای از قدرت بدن برای حفاظت از خود از طریق سیستم ایمنی است؛ گرچه التهاب مزمن طولانی مدت می‌تواند سلامتی را به خطر انداخته و باعث بروز چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان شود.

طی این پژوهش، محققان ۸۲۷ بیمار را که عوامل استرس‌زای روزانه را تجربه کرده بودند، طی هشت روز از نظر نوع واکنش‌های احساسی متفاوت در روزهای استرس‌زا و غیر استرس‌زا مورد بررسی قرار دادند و سپس نمونه‌های خونی این افراد برای شناسایی نشانگرهای التهابی مورد آزمایش قرار گرفت.

نتایج نشان می‌داد، افرادی که در تعادل پاسخ‌های واکنش به استرس مشکل داشته و قدرت کنترل آن را نداشتند، در خطر بیماری‌های قلبی عروقی، زوال شناختی قرار داشتند.

این یافته‌ها در مجله Health Psychology منتشر شده است.

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه