امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

ربات داوینچی همه را در توکیو شگفت زده کرد

نمایشگاه بین المللی ربات توکیو این روزها مرکز توجه فعالان این صنعت است. به گزارش همشهری آنلاین اما روبات لئوناردو داونیچی نظر همه را به خود جلب کرده است.

نمایشگاه بین المللی ربات توکیو این روزها مرکز توجه فعالان این صنعت است.براساس گزارش رویترز، نمایشگاه بین‌المللی روبات ۲۰۱۵ توکیو از روز دوم دسامبر در مرکز بیگ‌سایت توکیو با حضور ۴۴۶ شرکت ژاپنی و خارجی آغاز به کار کرد. تمرکز بیشتر این نمایشگاه روبات‌های امدادگری بود که توسط سازمان توسعه فناوری‌های صنعتی و انرژی‌های نو ساخته شده بودند.

اخبار,اخبار علمی,ربات داوینچی,ربات

 این روبات‌ها که در واکنش به زلزله سال ۲۰۱۱ توهوکو ساخته شده‌اند، در این نمایشگاه توانایی‌های خود را در حرکت روی سطوح ناهموار، خزیدن و حتی باز کردن درها نمایش دادند.با این همه تنها روبات‌های امدادگر در این نمایشگاه جلب توجه نکردند و تمامی آنها نمادی از آینده بشر نبودند، برخی از روبات‌ها ظاهری بسیار قدیمی و رنسانسی داشتند، مانند روبات لئوناردو داوینچی که با تماشاچیان به زبان ژاپنی به گفتگو می‌پرداخت. این روبات کنترل از راه دور توسط محققان دانشگاه اوساکا ساخته شده تا به کودکان درباره توانایی‌های فناوری روباتیک آموزش دهد.

اخبار,اخبار علمی,ربات داوینچی,ربات

 نمایشگاه بین‌المللی روبات هردوسال یکبار برگزار شده و بزرگترین نمایشگاه روباتیک در جهان به شمار می‌رود. اکثریت شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه صنعت روباتیک را به نمایش می‌گذارند، اگرچه سال به سال تعداد شرکت‌هایی که بر بخش ژزشکی یا امداد متمرکز می‌شوند،‌بیشتر از پیش می‌شود.

 

اخبار علمی – همشهری آنلایناخبار علمی مرتبط

اعلام برترینهای سیرتعالی مرکزکیفیتهای برتر

بیماریهای غیرواگیر عامل۶۰درصدمرگها

سرطان طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر می‌شود

عضو تازه خانواده

مراقب خشکی پوستتان باشید.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه