امروز : یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

در حالت بی‌وزنی با چه لیوانی می‌توانید قهوه بخورید؟

اخبار,اخبار علمی,چاپ سه بعدی

فضانوردها در حالت بی‌وزنی دلشان برای خیلی از تجربه‌های روی زمین تنگ می‌شود. محققان ناسا برای حل یکی از این موارد لیوانی را با چاپ سه بعدی ساخته‌اند که به وسیله آن بشود بدون نی قهوه خورد.

فضانوردها در ایستگاه فضایی بین المللی برای خوردن قهوه تاکنون مجبور بودند از ظرف‌های دربسته و نی استفاده کنند اما طرح جدید به آنها اجازه از استفاده از ماگ‌ها را بر خوردن قهوه مانند زمین می‌دهد.

 

اخبار,اخبار علمی,چاپ سه بعدی

 

این فنجان‌ها به طور خاص برای نوشیدن قهوه اسپرسو طراحی شده و دارای ساختاری چین خورده هستند تا بتوانند مایعات را نگه دارند و از بیرون ریختن نوشیدنی ها و ایجاد شرایط خطرناک در کابین فضا‌پیما جلوگیری کنند.

حتی زمانی که فضانوردان فنجان ها را تکان داده یا برمی گردانند، ساختار ویژه فنجان ها مانع بیرون آمدن نوشیدنی می شود. با وجود این زمانی که فضانوردان برای نوشیدن مایعات درون فنجان ها، روی سطح آن ها فشار وارد می کنند، ساختار چین خورده باز شده و امکان خروج مایعات را فراهم می کند.عملکرد این فنجان برای نوشیدن قهوه داغ و سرد در شرایط بی وزنی، توسط یک فضانورد ژاپنی و دو فضانورد آمریکایی مورد آزمایش قرار گرفته است و هرسه فضانورد از این تجریه جدید شگفت زده شدند.

اخبار علمی – خبر آنلایناخبار علمی مرتبط

اعلام برترینهای سیرتعالی مرکزکیفیتهای برتر

بیماریهای غیرواگیر عامل۶۰درصدمرگها

سرطان طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر می‌شود

ماساژ،راهی برای شناخت احساسات کودک

مراقب خشکی پوستتان باشید.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه