امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

خواب بهتر با دوچرخه سواری

خواب بهتر با دوچرخه سواری

خواب بهتر با دوچرخه سواری

به طور معمول بدن انسان به خواب احتیاج دارد و معمولا افراد در طول شنبانه روز چند ساعت می خوابند,اما برخی خواب نامنظم دارند و برخی دیگر خواب منظم دارند,دوچرخه سواری هم یک نوع ورزش است,که برخی به طور حرفه ای آن را دنبال می کنند و برخی به صورت تفربحی این کار را انجام می دهند در این پست به خواب بهتر با دوچرخه سواری می پردازیم.

اچ فان: تحقیق جدید بیانگر این مطلب است که انواع معینی از فعالیت های فیزیکی می تواند منجر به خواب بهتر شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند انجام فعالیت های فیزیکی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری، باغبانی، گلف، دویدن، وزنه برداری، یوگا/پیلاتس با عادات خواب بهتر مرتبط هستند.

«مایکل گراندر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این نتایج منطبق با افزایش روزافزون مقالات علمی در مورد نقش خواب بر عملکرد انسان است. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که عدم خواب مناسب با عملکرد ضعیف بدنی و روانی مرتبط است و این مطالعه به ما نشان می دهد که در حقیقت هم این مسئله وجود دارد.»

در این مطالعه محققان داده های مربوط به خواب و فعالیت های فیزیکی بیش از ۴۲۹ هزار فرد بزرگسال را از برنامه «سیستم نظارت بر فاکتور خطر رفتاری سال ۲۰۱۳» جمع آوری و تحلیل نمودند. از پاسخ دهندگان در نظرسنجی پرسیده شد که در طول ماه گذشته چه نوع فعالیت فیزیکی را بیشتر انجام داده اند و در طول ۲۴ ساعت معمولا چه میزان می خوابند.

آنها متوجه شدند فعالیت های فیزیکی نظیر خانه داری و بچه داری با افزایش موارد خواب بد و بی کیفیت در ارتباط است و فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری و باغبانی با موارد کمتری از خواب ناکافی مرتبط است.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه