امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

خنثی شدن تأثیرات منفی استرس با ورزش

خنثی شدن تأثیرات منفی استرس با ورزش

خنثی شدن تأثیرات منفی استرس با ورزش

برخی از افراد از استرس شدید رنج می برند و نمی توانند آن را کنترل کنند,استرس مس تواند در بخش ها مختلف زندگی و همینطور در سنین مختلف رخ دهد,برخی سر کار استرس دارند.ورزش مناسب برای سلامتی افراد زیادی مفید است ونتها به سلامتی جسمی آنها کمک می کنند بلکه به سلامتی روح آنها نیز کمک می کنند,در این پست به خنثی شدن تأثیرات منفی استرس با ورزش می پردازیم.

زندگی سالم همراه با ورزش منظم باعث طول عمر بیشتر سلول‌ها می‌شود و از اثرات مخرب استرس جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطالعات جدیدی که در دانشگاه سانفرانسیسکو انجام شده است نشان می‌دهد تغذیه سالم، ورزش و خواب مناسب می‌تواند اثرات منفی استرس را از بین ببرد و از پیر شدن سلول‌ها جلوگیری کند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: تشویق به زندگی سالم در شرایطی که استرس‌ زیادی در جامعه وجود دارد بسیار مهم است. نتایج این تحقیقات در مجله‌ی «روان‌پزشکی ملکولی» منتشر شد.

تغذیه و خواب سالم همراه با ورزش باعث جلوگیری از کوتاه شدن تلومرها می‌شود. تلومر قسمتی در انتهای کروموزوم است که بر سرعت پیر شدن سلول‌ها تأثیر می‌گذارد.

تلومر ترکیبی از DNA و پروتئین است که باعث ثبات کروموزوم‌ها می‌شود. هنگامی‌که تلومرها کوتاه شوند، ساختار آن‌ها ضعیف‌تر می‌شود و سلول‌ها زودتر می‌میرند.

در این مطالعات ۲۳۹ زن یائسه مورد بررسی قرار گرفتند که میزان ورزش، تغذیه و کیفیت خواب آن‌ها بررسی شد. نتایج نشان داد کمتر بودن میزان سلامت زندگی با کوتاه تلومر در ارتباط است. زندگی پر استرس باعت افزایش سرعت پیر شدن سلول‌ها می‌شود.

کوتاه شدن تلومر باعث بروز بیماری‌هایی همچون سکته قلبی، بیماری‌های قلبی – عروقی، چاقی، پوکی استخوان، دیابت و سرطان می‌شود.

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه