امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

ثبت لحظه مرگ یک گلبول سفید

ثبت لحظه مرگ یک گلبول سفید

ثبت لحظه مرگ یک گلبول سفید

امروزه علم پیشرفتهای زیادی داشته است برخی از دانشمندان در مورد قسمت های مختلف بدن تحقیق می کنند گلبولهای سفید هم قسمتی از دستگاه ایمنی بدن را تشکیل می دهند و ۲ نوع اند و در خون هستند واز بیماری های عفونی بدن را حفظ می کنند در اینجا می توانید موفقیت ثبت لحظه مرگ یک گلبول سفید برای نخستین بار را مطالعه کنید.

دانشمندان دانشگاه ویرجینیا برای نخستین بار با موفقیت لحظه مرگ گلبول‌های سفید را ضبط کرده و دریافتند، این گلبول‌ ها هنگام تجزیه‌شدن، بخش زیادی از محتوایشان را تخلیه می‌کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، یکی از دلایل این کار می‌تواند هشداردادن به سلول‌های مجاور درباره پاتوژن‌های خطرناک در آن ناحیه باشد.

محققان معتقدند آگاهی از تاریخ انقضای این گلبول‌ های سفید می‌تواند به درمان‌های ارتقایافته بهداشتی در آینده منجر شود.

نقش گلبول‌های سفید خون برای سیستم ایمنی بدن حیاتی است و دانشمندان از تکنیکی موسوم به میکروسکوپ زمان‌گذر (time-lapse) استفاده کردند که در آن، تصاویر با یک میکروسکوپ خلق می‌شوند و برای تولید یک فیلم، به طور متناوب به نمایش در می‌آیند.

محققان از آن چه در این فیلم دیدند، متعجب شدند، زیرا آن‌ها پروتئین‌های دخیل در انتقال سیگنال، رشد سلولی و آرایه‌ای از رشته‌های مهره‌دار (مانند گردنبند) را دیدند که از سلول در حال مرگ خارج می‌شدند.

دانشمندان این رشته‌ها را beaded apoptodia نام نهادند و دریافتند آن‌ها هشت برابر طول سلول میزبان هستند.

محققان معتقدند این کشف به آن‌ها درباره مهار بهتر دفاع بدن از خود و توانایی‌های ترمیم کمک می‌کند و منجر به ارائه درمان‌ های بهداشتی آتی خواهد شد.

جزئیات این تحقیق در مجله Nature Communications ارائه شد.

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه