امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

ترفندهایی برای خاموش کردن کامپیوتر

ترفندهایی برای خاموش کردن کامپیوتر

خاموش کردن کامپیوتر از  راه های زیادی میتواند انجام شود ، اگر صاحب شما صاحب یک لب تاپ باشید که در روی بدنه آن دکمه ای برای روشن وخاموش کردن لب تاپ تعبیه شده باشد به احتمال زیاد از آن دکمه برای خاموش کردن کامپیوتر خود استفاده میکنید یا اگر صاحب PC باشید ،احتمال اینکه از دکمه ای که در روی کیس برای روشن و خاموش کردن کامپیوتر قرار داده شده است استفاد کنید زیاد است ، اما به جز این روش ها ، راه های دیگری هم برای خاموش کردن کامپیوتر وجود دارد که در این پست به معرفی آن ها میپردازیم ، با اچ فان همراه باشید…

.

ترفندهایی برای خاموش کردن کامپیوتر

روش (Start>>Turn off Computer>>Turn Off) یا همان روش معمول که بیشتر افراد برای خاموش کردن کامپیوتر از آن استفاده می کنند، فراگیرترین روش است.
علاوه بر این روش، شیوه های میانبر دیگری هم وجود دارد که برخی از افراد برای نشان دادن تبحر خود در استفاده از کامپیوتر از آنها استفاده می کنند. در اینجا چند روش میانبر را نیز به شما کاربران عزیز مجله اینترنتی اچ فان  آموزش می دهیم.

watermarked-535931_416

با فشردن کلیدهای (Windows Key + U + U) پشت سر هم نه همزمان، می توانید کامپیوتر را خاموش کنید. البته می توانید با استفاده از کلیدهای (Windows Ke + U + R + R) برای ری استارت و با زدن کلیدهای (Windows Key + U + S) برای بردن کامپیوتر به حالت آماده باش (standby) استفاده کنید. زمانی که هیچ پنجره ای باز نیست، کلیدهای (Alt + F4) با به صورت همزمان فشار دهید. در این هنگام پنجره خاموش کردن ظاهر می شود سپس می توانید با کلیک کردن روی دکمه خاموش کردن یا فشار دادن دکمه U کامپیوتر خود را خاموش کنید.

اگر عاشق کد نویسی هستید، استفاده از قسمت (Run) جذاب است. با نوشتن عبارت (Shutdown – s – t) در قسمت (Run) می توانید کامپیوتر را خاموش کرده و همچنین می توانید برای ری استارت کردن از عبارت (Shutdown – r – t) استفاده کنید.

اگر هم مایل هستید خود را عاشق صفحه سیاه و سفید داس جلوه دهید می توانید همان عبارات بالا را در داس ویندوز که در آدرس (Start>>Run>>CMD) قرار دارد، نوشته و اینتر را بزنید.

برای خاموش کردن سریع به (Task Manager) بروید (Alt + Ctrl + Delete)، سپس از منوی (Shutdown) زیرمنوی (Turn off) را به همراه کلید کنرتل فشار دهید تا کامپیوتر بدون ذخیره کردن تغییرات و به صورت سریع خاموش شود؛ البته اگر کلید کنترل را نگه ندارید کامپیوتر به صورت معمولی خاموش خواهد شد.

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند استفاده از کلید روشن و خاموش روی کیس برای خاموش کردن، موجب آسیب سیستم می شود اما این روش هیچ آسیبی به سخت افزار کامپیوتر وارد نمی کند و در واقع یک میانبر فیزیکی برای این کار است. البته می توان عملکرد این دکمه را از قسمت زبانه (Advanced) تنظیم کرد. این زبانه در قسمت کنترل پنل و در زیر گزینه (Power Options) قرار دارد.

کدام یک از روش های گفته شده براتون راحت تر بود؟ روش های دیگه ای برای خاموش کردن کامپیوتر میشناسید ؟ دیدگاه های خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید…

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه