امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

باید و نبایدهایی برای زوج های جوان

باید و نبایدهایی برای زوج های جوان

باید و نبایدهایی برای زوج های جوان

دختران و پسرا زیادی وجود دارند که به تازگی با هم ازدواج کرده اند,بسیاری از این زوج ها بدنبال خوشبختی هستند و در شروع زندگی خود به طلاق فکر نمی کنند و تمایل به تشکیل یک زندگی خوب را دارند برخی برای خوشبختی راه کارهایی را بیان کرده اند و به زوج ها توصیه کرده اند که نکاتی را رعایت کنند در اینجا می توانید باید و نبایدهایی برای زوج های جوان را مطالعه کنید.

واقعیت این است که دو دلیل اصلی برای طلاق زوج ها وجود دارد. اشتباه در انتخاب و اشتباه در زندگی کردن. بنابراین شما که در آغاز راه هستید، اگر انتخاب درستی داشته اید می توانید مطمئن باشید که ۵۰درصد ماجرا حل شده اما ۵۰درصد دیگر به شیوه زندگی شما برمی گردد که تعیین می کند زوج خوشبختی خواهید بود یا خدای نکرده زندگی تان به بن بست می رسد.
زن و شوهرهایی که کارشان به جدایی می کشد معمولا دچار این مشکلات هستند:

۱- بی توجهی به رعایت اصول اولیه
بی توجهی به آنچه موجب آغاز عاشقی و دلدادگی شده باعث می شود کم کم آدم ها از هم بدشان بیاید. این طور بگوییم، شما در ابتدایی آشنایی اصولی را رعایت می کنید مثل خوب لباس پوشیدن، منظم و مرتب بودن، خوب غذا خوردن، وقت شناسی، خوش سخنی، رعایت آداب اجتماعی، هدیه خریدن، مهربانی کردن و… اما باید مراقب باشید که این ها رویه همیشگی شما در زندگی مشترک باشند. برای حفظ حرارتی که امروز در نامزدی تجربه می کنید باید همیشه شبیه نامزدی رفتار کنید.

۲- دروغ
دروغ که به زندگی راه پیدا کند، زن و مرد از یکدیگر فرسنگ ها فاصله می گیرند. وقتی حقایق را از هم پنهان می کنیم، اطلاعات غلط و نادرست به هم می دهیم و به دروغ ادعا می کنیم ویژگی های مثبتی داریم و خود را همسری آرمانی، خونسرد، بخشنده و مردمدار معرفی می کنیم اما در عمل خلاف اینها ظاهر می شویم؛ باید به همسرمان حق بدهیم نگاهی مانند گذشته به ما نداشته باشد!
وقتی پیش از ازدواج وعده هایی می دهیم که از انجام شان عاجزیم، باید آماده باشیم فردا به چشم قهرمان به ما ننگرند و به نقش ضد قهرمان سقوط کنیم. وقتی خود را کدبانو، خانه دار و صرفه جو معرفی می کنیم، اما از انجام نقش آنه ناتوانیم، باید آمادگی دلسردی همسرمان را داشته باشیم. بنابراین سنگ بنای زندگی تان را بر صداقت بگذارید تا زندگی تان به بن بست نرسد.
آدم ها در طول زمان عوض می شوند اما اگر زن و مرد حرکت شان هم مسیر و هم سرعت نباشد، به مشکل برمی خورند. بنابراین خیلی مهم است که از همین امروز درباره مسیری که در آینده طی خواهید کرد با یکدیگر گفتگو کنید

۳- تفاوت فکری
آدم ها در طول زمان عوض می شوند اما اگر زن و مرد حرکت شان هم مسیر و هم سرعت نباشد، به مشکل برمی خورند. بنابراین خیلی مهم است که از همین امروز درباره مسیری که در آینده طی خواهید کرد با یکدیگر گفتگو کنید. ادامه تحصیل یکی و توقف دیگری، گرایش شدید یکی به مذهب، سیاست، ایدئولوژی یا به طور کلی ارتقای فکر و اندیشه اش در مقابل ایستایی دیگری، موجب می شود زن و مرد از هم فاصله بگیرند.

۴- رنجش حل نشده
وقتی زن و مرد از هم دلگیر می شوند و درصدد رفع آن برنمی آیند، وقتی اجازه می دهند ناراحتی و دلخوری شان روی هم انباشته شود، مانند خودرویی می شوند که باری از لجن حمل می کند. اگر این خودرو بار خود را خالی نکند، بوی بدش همه جار ا فرا می گیرد. همسرانی که رنجش های خود را رفع نمی کنند، باید انتظار داشته باشند رابطه شان سرد شود. وقتی یکی از دیگری می رنجد، بی منطق، بی انصاف و پرخاشگر می شود. حالات حدس بزنیدقضاوت چنین آدمی نسبت به همسرش چگونه خواهد بود؟!
این عوامل و موارد دیگری چون اختلاف در فرهنگ، سن، تربیت، سلیقه و طبقه اجتماعی، در ابتدای ازدواج خود را نشان نمی دهند؛ اما پس از اینکه التهاب دوره عاشقی و دلدادگی فروکش کرد، مجال ظهور پیدا می کنند. در این صورت اگر زن و شوهر آگاهانه، جدی و صادقانه با مسائل بین خود برخورد کنند و در جهت رفع آنها با گذشت و ایثار بکوشند، بی تردید همه چیز به شکل دوست داشتن اولیه باقی خواهد ماند. اگر هر یک از همسران بدون توجه به مسائل دیگری به راه خود بروند، به یقین حاصلی جز جدایی و ویرانی کانون خانواده عایدشان نخواهد شد.

فراوری:فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از: مجله راز

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه