امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

این جزیره فقط در بهار ظاهر میشود و شبیه لاکپشت است

این جزیره فقط در بهار ظاهر میشود و شبیه لاکپشت است

این جزیره که به طرز جالبی شبیه لاکپشت است فقط در فصل بهار روی رودخانه ظاهر میشود و هزاران توریست را به طرف خود میکشاند.این رویداد طبیعی که گویی جادو است در دریاچه موداوکسی روی می دهد و تعجب همگان را برمی انگیزد.در ادامه این پست از سایت تفریحی اچ فان شما بیشتر با این واقعه اشنا خواهید شد.پس ما را همراهی کنید.

آشنایی با جزیره لاک پشتی که فقط در بهار ظاهر میشود

 

هر ساله با فرا رسیدن بهار، هزاران توریست چینی به منطقه دریاچه موداوکسی سفر می کنند تا شاهد یک جزیره لاک پشت شکل باشند که سر از آب بیرون می آورد.

 

به گزارش پارس ناز این رویداد که با نام “لاک پشت بهاری” مشهور شده، هر ساله توسط ساکنان محلی جشن گرفته می شود چرا که اعتقاد دارند لاک پشت خجسته بوده و نشانه طول عمر است.

 

این جزیره فقط در بهار ظاهر میشود و شبیه لاکپشت است

اگرچه این رویداد به نظر یک پدیده طبیعی شگفت انگیز می رسد ولی در این مورد “این جادو” کار بشر است، چرا که سطح آب رودخانه توسط سه سد کنترل می شود.

 

رودخانه موداوکسی در بین سه منطقه سدی واقع شده است ،در بهار این مخزن آب به مناطق پایین رود رانده می شود و با کاهش سطح آب، جزیره نمایان می شود.

 

ظاهر جزیره بستگی به میزان آبی دارد که در پایین رود جریان پیدا میکند. به مدت نه ماه از سال کاملا در آب فرو رفته است و یا تنها نوک آن قابل مشاهده است و وقتی سطح آب بین ۱۶۳ تا ۱۶۸ متر می شود کاملا جزیره لاک پشتی مشخص می شود ولی اگر در حد ۱۴۵ متر باشد، به گزارش پارس ناز صخره ها متصل به زمین اصلی دیده می شوند و شکل منحصر به فرد آن چندان قابل مشاهده نیست.

 

این پدیده منحصربه فرد در سال های اخیر شهرت زیادی پیدا کرده است و به محض ظاهر شدن جزیره ، سریع خبر آن به همگان می رسد و جمعیت زیادی از توریست ها و عکاسان را به آن منطقه می کشاند.

این جزیره فقط در بهار ظاهر میشود و شبیه لاکپشت است

 

 

منبع: پارس ناز

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه