امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

اوباما از جرج لوکاس و «جنگ ستارگان» تجلیل کرد

در مراسمی رسمی که در مرکز کندی آمریکا برگزار شد، باراک اوباما از جرج لوکاس خالق «جنگ ستارگان» و شماری از هنرمندان دیگر تجلیل کرد.

به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌ان، «جنگ ستارگان» تقریبا یکی از پرطرفدارترین فیلم‌ها در سراسر جهان است و همین حالا مردم زیادی در گوشه و کنار جهان در انتظار تماشای قسمت جدیدی از این فیلم هستند.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به همین دلیل جای تعجب ندارد اگر باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا یکی از طرفداران جدی این مجموعه باشد. در هر میزان توجه اوباما بر کسی روشن نبود تا این که او در این سخنرانی در مراسم تجلیل از جرج لوکاس سازنده این مجموعه گفت که چقدر این داستان بر نسل های آینده نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

در این مراسم که در مرکز کندی برگزار شد، اوباما گفت: فکر کنید که چه تعداد بچه با این سوژه که جرج لوکاس خالقش بوده، بزرگ شده‌اند. فکر کنید چقدر از افراد جوان در جستجوی یافتن جایگاه‌شان در جهان بوده‌اند و با خود گفته‌اند اگر بچه‌ای از یک مزرعه دوره افتاده آن کهکشان بتواند جهان را نجات دهد، چرا من نتوانم؟رییس جمهوری آمریکا بعد کمی درباره فیلم جدید جی‌جی‌آبرامز  شوخی کرد و گفت: جرج، نمی دانم شنیدی یا نه، اما حتی ممکن است یک فیلم جدید «جنگ ستارگان» به زودی ساخته شود. وی افزود: خیلی جالب توجه است که نزدیک به ۴۰ سال پس از ساخته شدن اولین قسمت از این مجموعه، ما هنوز از زاویه دید جرج به کهکشانی در دوردست‌ها نگاه می‌کنیم.کری فیشر که در نقش پرنسس لیا بازی می‌کند نیز از این کارگردان ۷۱ ساله تجلیل کرد و گفت: دلم می‌خواست آنجا بودم و از لوکاس قدردانی می‌کردم، اما از آنجا که امکان رودرویی صوتی تصویری اختراع شده، دیگر لازم نیست آنجا باشم.در همین حال استیون اسپیلبرگ نیز که در میان حضار بود از فیلمساز آمریکایی تجلیل کرد که خالق شخصیت ایندیانا جونز هم هست و گفت: او پیشرو و پیشتازی مثل ادیسون، گراهام بل، تلسا و جابز است. «جنگ ستارگان» جرج لوکاس به طور کل صنعت فیلمسازی را برای همیشه دگرگون کرد.

 

اخبار فرهنگی – مهر

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه