امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

از حس باران تا لمس آتش با دستکش دنیای مجازی

از حس باران تا لمس آتش با دستکش دنیای مجازی

از حس باران تا لمس آتش با دستکش دنیای مجازی

از گذشته تا به امروز افرادی وجود داشته اند که آرزوی لمس آتش و حس باران را داشته اند اما برخی به دلیل حرارت آتش موفق به انجام این کار نشدند و شاید هرگز به آرزوی خود نرسیدند اما به نظر می رسد امروزه برخی موفق به انجام این کارها شده اند.در این پست می خواهیم از حس باران تا لمس آتش با دستکش دنیای مجازی بپردازیم.
مهندسان اسپانیایی دستکشی ارائه داده‌اند که به کاربر امکان حس‌کردن مولفه‌هایی مانند شکل و وزن را هنگام تعامل با اشیای مجازی فراهم می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این دستکش‌ Gloveone نام دارد و شرکت اسپانیایی فناوری‌های NeuroDigital آن را ارائه داده است.

نمونه اولیه این محصول تولید شده و دانشمندان به دنبال تجاری‌سازی آن هستند.

با استفاده از این دستکش، کاربران قادر خواهند بود آتش و باران را حس کرده و همچنین می‌توانند مولفه‌ای مانند بال‌های پروانه را لمس کنند.

این فناوری، حس لامسه را به ارتعاشات تبدیل می‌کند؛ هر جفت از این دستکش دارای ۱۰ حسگر است که در کف دست و نوک انگشتان شست، وسط و اشاره کار گذاشته شده‌اند. این حسگرها به کاربر امکان گرفتن یک سیب یا شلیک‌کردن تفنگ را می‌دهند.

دستکش‌های جدید، همچنین دارای حسگر واحد اندازه‌گیری اینرسیایی ۹-Axis هستند که می‌توان آن‌ها را زیر دستکش‌ها قرار داد. نوعی حسگر IMU که برای مانوردهی ماهواره‌ها یا هواپیماهای دیگر به کار می‌رود، می‌تواند سرعت، جهت‌ و نیروهای گرانش را با استفاده از شتاب‌سنج‌ها، ژیروسکوپ‌ها و مغناطیس‌سنج‌ها ارزیابی کند.

حسگر سنجش اینرسیایی موجود در دستکش، دست‌های کاربر را در دنیای مجازی رهگیری می‌کند تا تجربه واقعی‌تری ارائه دهد.

این دستکش‌ را در سه اندازه عرضه شده و هر جفت از این دستکش‌ها مجهز به اتصال بی‌سیم بلوتوثی و دارای باتری با طول عمر بیش از چهار ساعت است.

شرکت فناوری‌های NeuroDigital به دنبال توسعه این دستکش است.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه