امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۳ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

اختراع خودروی آبی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد

 

مرد مکانیکی که ۱۵ سال به این شغل مشغول بوده بتازگی  خودرویی اختراع کرد که با کمتر از ۲ لیتر آب کار می‌کند ! این مرد که محمد مرکانی ۴۴ ساله است خودرویی ساخت که با تغییر موتور ۸۰۰ cc موفق به این کار شده است.او برای این کار ۵ سال وقت صرف کرد و معتقد است این کار موفقیت علمی بزرگی محسوب می‌شود.سوخت این خودرویی که یا محیط زیست سازگار است با آب و کربید ساخته شده‌است.

 

ارزان بودن سوخت مورد نیاز این خودرو توجه بسیاری را برانگیخته است ! شایان ذکر است به گزارش پارسناز  یک لیتر ترکیب سوخت این محصول قیمتی  حدود ۲ پنی دارد و این موضوع باعث شده نسبت به سوخت سنتی مقرون به صرفه‌تر باشد. آقای مرکانی اهل پرادش می‌گوید: ماشین با گاز استیلن کار می‌کند که از واکنش شیمیایی کلسیم کربید و آب حاصل می‌شود.

 

این مرد مخترع اگرچه ۱۵ سال مکانیک بوده ولی هیچ وقت به مدرسه نرفت و سواد خواندن و نوشتن ندارد به همین دلیل این اختراع از اهمیت زیادی برخوردار است و او را به یک فرد بسیار مشهور تبدیل کرده است.

اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

شایان ذکر است محمد اختراعش را به ثبت رسانده و باعث شده کشورهای زیادی به او پیشنهاد تولید انبوه بدهند. ثبت این اختراع به صرفه سبب شده این موضوع مورد استقبال کشورهای مختلف قرار گیرد. او از طرف شرکت‌های ماشین‌سازی چینی دعوت به کار شده‌است تا طرح خودرو آبی اش را با چینی‌ها در مقیاس انبوه عملی کند.

 

 

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه