امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

اثر مصرف ماهی بر شنوایی

اثر مصرف ماهی بر شنوایی

اثر مصرف ماهی بر شنوایی

ماهی می تواند جز غذای دریایی ما انسان ها محسوب شود وبسیاری از افراد هستند که خوردن ماهی را دوست دارند,ماهی ها دارای خواصی نیز هستند که ما در این پست می خواهیم به تاثیر مصرف ماهی بر شنوایی بپردازیم پس با ما همراه باشید
اچ فان: طبق یک تحقیق گسترده مصرف ماهی در زنان می تواند موجب کاهش احتمال کم شنوایی در آنان شود.

به گزارش اچ فان به نقل از مهر، محققان در بیمارستان زنان بریگام در بوستون دریافتند مصرف دو وعده ماهی در هفته می تواند این تاثیر را داشته باشد. کاهش شنوایی یک بیماری شایع و مزمن است که در بسیاری از زنان بخصوص با بالا رفتن سن ایجاد و تشدید می شود.

این تحقیق بر روی ۶۵ هزار زن در سال های ۲۰۰۹-۱۹۹۱ صورت گرفته و نشان داده است در آنهایی که در هفته دو وعده یا بیشتر ماهی استفاده کرده اند احتمال اختلالات شنوایی ۲۰ درصد کمتر شده است. محققان می گویند این تاثیر ماهی بر روی قوه شنوایی ناشی از وجود امگا ۳ درون آن است.

محققان می گویند مصرف هر نوع ماهی می تواند این تاثیر را داشته باشد. گرچه به نظر می رسد بیشتر افراد با افزایش سن تا حدودی دچار کاهش قدرت شنوایی می شوند ولی مشخص شدن عواملی که می تواند بر این روند موثر باشد می تواند راه های پیشگیری از آن یا حداقل به تاخیر انداختن آن را به ما نشان دهد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه