امروز : شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

همه ما با نرم افزار فتوشاپ آشنایی نسبی داریم ، میتونیم فوتوشاپ رو که یکی از نرم افزارهای شرکت adobe هستش یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش تصاویر به شمار بیاریم ، در درون این نرم افزار امکانات فوق العاده ای برای ویرایش تصاویر قرار داده شده که نیاز شما رو به یک نرم افزار ادیت عکس برطرف میکنه ، ما در این پست قصد داریم تا به شما کاربران عزیز مجله اینترنتی اچ فان ، نحوه افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ رو یاد بدیم ، اگر به این موضوع علاقه مند هستید ، با ما همراه باشید…

نکته هایی که در اینجا ارائه می شود می تواند کیفیت یک تصویر را برای بزرگ کردن بهتر کنند حتی اگر عکس اصلی رزولوشن کمی داشته باشد.

این کار بسیار ساده و راحت است. خوب چرا معطل هستید همین الان فتوشاپ خودتان را اجرا کنید و این مراحل را اجرا کنید.

البته می دانید که جزییاتی از تصویر که از بین رفته است قابل بازیابی نیست. چون پیکسل هایی که حذف شده اند دیگر در اختیار ما نیستند که بخواهیم روی آنها کار کنیم اما می توانیم کاری کنیم که این عکس ها بهتر به نظر برسند به بهترین شکل ممکن رزولوشن یک عکس با رزلوشن پایین را بالا ببریم.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

عکسی که در بالا مشاهده می کنید رزولوشن فوق العاده پایینی دارد ابعاد این تصویر فقط ۱۵۰ در ۱۶۵ پیکسل است.با این ابعاد نمی توان استفاده چندانی از تصویر کرد حال اجازه دهید کیفیت را با بزرگ کردن تصویر بیشتر کنیم

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

خوب تصویر را که قبلاً در فتوشاپ باز کرده اید حال در حالیکه تصویر شما انتخاب شده است از منوی بالایی روی Image کلیک کنید Image Size را انتخاب کنید باید پنجره زیر در برابر شما باز شود.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

همانطور که در شکل می بینید در زیر resample Image باید گزینه Bicubic Smother را انتخاب کنید به صورت پیش فرض این گزینه فعال نخواهد بود و معمولاً گزینه Bicubic فعال است.

حال ابعاد تصویر را در این پنجره به ۵۴۴ در ۶۰۵ تغییر می دهیم حاصل مانند زیر خواهد بود فقط گزینه Bicubic Smother تفاوت بسیاری در نتیجه نهایی خواهد داشت و سبب می شود تصویر حالت ملایم و نرم تری داشته باشد تا گوشه های تیز و مربع شکل.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

حال باید روی جزییات کار کنیم تا تصویر باز هم بهتر به نظر بیاید برای این منظور از Lab Color استفاده می کنیم و در حالیکه عکس شما انتخاب شده است از منوی بالایی این مسیر را طی کنید.

Image>> Mode >> Lab Color

حال باید اطمینان حاصل کنید که پنجره مربوط به channels باز است در غیر این صورت کافیست از منو این مسیر را انتخاب نمایید:

Window>> Channels

در پنجره Channels باید روی تصویر چشم که کنار کانال های a و b هستند کلیک کنید تا دیده نشوند و فقط کانال Lightness قابل دیدن باشد مانند شکل زیر:

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

اکنون در حالیکه کانال Lightness انتخاب شده است مانند شکل زیر از منو روی Filters کلیک کنید و سپس قسمت Sharpen گزینه Smart Sharpen را انتخاب نمایید.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

پنجره زیر باز خواهد شد که با انجام تنظیمات لازم می توانید وضوح تصویر را بیشتر کنید و آن حالت ماتی که هنگام بزرگ شدن تصویر ایجاد می شد را کمتر کنید.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

بنده با توجه به ابعاد و تصاویری که در عکس وجود دارد این عداد و تنظیمات را انتخاب کردم و شما برای عکس خود باید تنظیمات مخصوص آن را پیدا کنید برای این منظور کافیست تیک preview را بردارید و دوباره قرار دهید تا تفاوت را در تصویر اصلی ببینید.

حال می توانید کانال های b و a را نمایان کنید همچنین می توانید تصویر خود را به مود RGB بازگردانید البته در نتیجه اصلی تفاوت قابل لمسی مشاهده نخواهید کرد.

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

و تصویر نهایی را در شکل بالا می بینید. البته تصویری عالی برای پرینت گرفتن نیست اما در مقایسه با تصویر کوچکی که در ابتدا داشتیم کیفیت به مراتب بالاتری دارد.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد ، در صورت هرگونه مشکل ، ما را از طریق بخش نظرات آگاه کنید…

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه