امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ می باشد.

آموزش رایانه و موبایل

آقایان خون بدهید سکته نکنید

آقایان خون بدهید سکته نکنید

آقایان خون بدهید سکته نکنید

برخی از افراد خون دادن را عمل شایسته ای تلقی می کنند و آن را نوعی کمک کردن به دیگران تلقی می کنند,خون سالمی که شما اهدا می کنید,ممکن است برای هم نوع شما بسیار حیاتی باشد و به او کمک بسیاری کند,از طرف دیگر بسیاری از افراد از سکته کردن می ترسند و به دنبال راه کارهایی برای جلوگیری از آن هستند,در این پست می خواهیم به اینکه آقایان! خون بدهید سکته نکنید بپردازیم.

اچ فان: شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد، اهدای خون خطر بروز سکته قلبی را کاهش می‌دهد. اهدای خون نه‌تنها یک عمل انسان‌دوستانه است، بلکه برای سلامت اهداکننده هم مفید بوده و او را از بروز مشکلاتی مانند سکته قلبی و حتی سرطان در امان نگه‌می‌دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ضمیمه سیب روزنامه جام جم، نتایج پژوهشی که در Journal of the American Medical Association به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که اهدای خون علاوه بر نجات جان دیگران باعث نجات جان اهداکننده هم می‌شود. به عقیده محققان با اهدای خون حجم آهن انباشته شده در بدن کاهش پیدا می‌کند. باید بدانید که میزان بالای آهن در خون باعث افزایش سرعت روند اکسایش کلسترول شده و خون را غلیظ می‌کند. در نتیجه خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی ـ عروقی و سکته قلبی افزایش می‌یابد. برای دستیابی به این نتایج محققان فنلاندی روی ۲۶۸۲ مرد بین ۴۳ تا ۶۱ سال بررسی‌هایی انجام دادند. آنها مشاهده کردند آقایانی که هر ۶ ماه یکبار خون می‌دهند ۸۸ درصد کمتر در معرض سکته قلبی قرار می‌گیرند. محققان همچنین ۱۲۰۰ اهدا‌کننده را مدت ۴ سال تحت نظر گرفته و به این نتیجه رسیدند افرادی که هر سال دو مرتبه خون اهدا می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان هستند. البته محققان معتقدند این تاثیر صرفا در افرادی دیده می‌شود که به طور مرتب خون می‌دهند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

محصولات فروشگاه